Rozhodčí

Angelika Brandl (Rakousko)

Drazí agility přátelé!
Jsem na agility závislá již více jak 20 let, účastnila jsem se několikrát jako závodník European Open a i Mistrovství světa s různými psy v různých kategoriích. Zbožňuji běhání agility s mými pumi. Od roku 2019 jsem také agility rozhodčí.
Nyní, o čtyři roky můžu říct, že nemiluji nic víc. Nemohu se dočkat dalšího posuzování v České republice, v roce 2022 jsem zde posuzovala kvalifikační závod na MČR. Při tvorbě parkurů udělám maximum, aby se to vám a vašim borderkám běhalo skvěle. Těším se na vás, brzy se uvidíme!

 

Jiřina Máčková (Česká republika)

Ahoj,
jmenuji se Jiřina Máčková. Moje cesta krásným sportem agility začala v roce 1994, když jsem viděla ukázky na výstavě psů. Můj první agility pes byl Groenendael Ajša. Když jsme začali trénovat, byly jí 4 roky. Běžela s pomalou elegancí a slalom jsme uměly jen na levou ruku. I když agility bylo tehdy mnohem jednodušší, mělo své kouzlo. Platí to stále, ale je úžasné sledovat, jak se tento sport vyvíjí, jak je přesnější, profesionálnější a rychlejší. Během těch mnoha let let jsem soutěžila se svými dalšími psy - šeltiemi Dean, Witch, Aninkou a Shani a s border kolií Paige. Nyní běhám s miniausíky Mášou a Síčou.
Moje kariéra rozhodčího agility začala v roce 1998, když jsem složila zkoušky na rozhodčí. V roce 2001 jsem se stal mezinárodní rozhodčí a od té doby jsem posuzovala mnoho soutěží v České republice, Polsku, Maďarsku, Rakousku, Lotyšsku, Slovensku, Švýcarsku, Chorvatsku, Dánsku, Belgii, Německu, Norsku, Finsku a Chile. Posuzovala jsem Americas & Caribe de Agility 2012, Mistrovství světa v roce 2012 v Liberci, Mistrovství světa FMBB 2014, B.A.C.K. 2014, Norwegian Open 2016, European Open 2018. Byl jsem na mnoha mistrovstvích světa jako divák. V letech 2003 a 2004 jsem vedla českou reprezentaci na mistrovství světa a IMCA. V roce 2001 jsem založila tradici Mezinárodního juniorského šampionátu, což považuji za jeden z mých velkých úspěchů na poli agility, protože ráda pracuji s dětmi a juniory a myslím, že i agility musí pečovat o své budoucí šampióny.
Podle mého názoru mi všechny tyto zkušenosti pomáhají být dobrým rozhodčím a jsou mi velkou inspirací. Snažím se, aby moje parkury byly natolik zajímavé, že bych si je také ráda zaběhla. Mojí nejvyšší prioritou je bezpečnost psa a psovoda, kombinuji technické sekvence s rychlými částmi a snažím se o plynulost parkurů a čitelnost pro psa i psovoda. Jsem ráda, když psovodi považují mé parkury za zábavné a zaběhnou si je s radostí.
Jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost posuzovat BCCCZ, závod, kterého jsem se několikrát zúčastnila s Paige. Těším se na setkání s vámi v Trutnově. Přeji vám hodně štěstí a užijte si běhy!

 

Olga Bazalová (Česká republika)

Ahoj a dobrý den všem!
Většina z vás si mne možná pamatuje z minulého Mistrovství (především asi jedničkáři), případně jsme se mohli potkat na některém z předcházejících ročníků, kdy jsem se účastnila se svým psím parťákem. Jmenuji se Olga Bazalová, agility se věnuji celkem krátce (od roku 2009) a rozhodčí jsem ještě kratší dobu (od roku 2017).
Mám ráda (a snažím se je i stavět) plynulejší tratě, co určitou měrou prověří obě části týmu – psa i psovoda. Moc ráda sleduji týmy, jak zdolávají výzvy, co na ně v parkuru čekají, dají do svého běhu maximum, běh si užívají a v cíli mají radost z toho, co se povedlo (i když se třeba někdy nepovede úplně všechno). Je mi velkou ctí, že jsem byla znovu oslovena, abych se účastnila té nejlepší akce pro borderky v Čechách v pozici rozhodčí. A právě proto, že borderky jsou (a jistě vždy budou) moje srdcovka, udělala jsem výjimku, pozvání přijala a pevně doufám, že si ten čas strávený spolu na parkuru opět užijeme naplno! Tak v Trutnově naviděnou!

 


Česky English

Hlavní sponzor

Calibra

Sponzoři

Pivovar Krakonoš

Dogballs

Tamer

Sweet Energy

Canvit

Lucy&Yv - doplňky pro pejsky

Vydrýskovy dobroty

Contipro


 |  Design by: J.L.