Rozhodčí

Marko Mäkelä (Finsko)

Jmenuji se Marko Mäkelä a žiji ve Finsku. Agility se závodně věnuji od roku 1995 s nejrůznějšími plemeny - šeltie, border kolie, španělský vodní pes, atd. Momentálně je mojí pracovní náplní trénování a posuzování agility, a to hlavně ve Finsku, ale i v ostatních zemích. Rozhodčím jsem od konce roku 2017 a je mi opravdu ctí, že mohu posuzovat tolik skvělých závodů. Mám rád tratě plné výzev. Na to se soustředím i při stavbě parkurů. Mým cílem je mít parkury rychlé s bezpečnými linemi a s mnoho variantami handlingu.
Pokaždé si užívám pohled na psy a jejich psovody, jak zdolávají mé tratě. Posouvá mě to dál a baví mě to. Těším se na vás v květnu!

 

Martina Konečná (Česká republika)

Jmenuji se Martina Konečná a agility se věnuji přes 25 let. Jsem majitelka psí školy Dog Little Academy, kde se věnuji výcviku agility, socializaci štěňat, poslušnosti aj. Momentálně mám tři pejsky plemene sheltie. Závodila jsem a reprezentovala ČR v kategoriích Large, Medium i Small.
Mezi nejcennější tituly patří titul Mistr světa družstev, Vícemistr světa družstev se dvěma psy, Vícemistr Evropy družstev, Vícemistr Evropy jednotlivců, Mistr ČR, Vícemistr ČR družstev, atd. Nově závodím v kategorii Medium. Rozhodčím agility jsem od roku 2019, od roku 2021 jsem mezinárodní rozhodčí.
Posuzování mě hodně naplňuje a dosti prvků přenáším z tréninku přímo na závodní parkury. Těším se na vás!!!

 

Olga Bazalová (Česká republika)

Jmenuji se Olga Bazalová a agility se věnuji relativně krátce - od roku 2009, kdy jsem začala pronikat do tohoto úžasného sportu se svou kříženkou Texi. V agility jsem se dále posouvala s mým nejúžasnějším psem nejlepšího plemene na světě – borderákem Odinem Happy Bohemia Alké, kterému říkáme Dýdý.
Agility mě nakonec začalo bavit natolik, že jsem se v září roku 2017 stala rozhodčí Klubu agility ČR, od roku 2019 jsem pak rozhodčí mezinárodní. V pozici rozhodčí jsem tedy pouze necelých 5 let, ráda stavím tratě, které bych ráda běžela se svým psem. Mám ráda plynulejší parkury, ale vždy s nějakou tou výzvou pro oba z týmu – jak pro člověka, tak psa. Moc ráda sleduji týmy, jak zdolávají všechny výzvy, které na ně na parkuru čekají, a týmy, které dají do svého běhu maximum a běh si užívají. Je mi velkou ctí, že budu posuzovat právě tyto závody, které patří k mým velice oblíbeným a několikrát jsem měla to štěstí se jich účastnit i jako závodník. Pevně doufám, že mé parkury budou lidi i psy bavit a všichni si ten čas strávený na parkuru užijeme naplno!

 


Česky English

Sponzoři

Klub BCCCZ

Fitmin

HILAREM

Sweet Energy


 |  Design by: J.L.